–>

(ВИДЕО) Алавес ја доби голеадата против Севилја

alaves-so-sevilja-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Алавес ја оствари првата победа во Ла Лига оваа сезона откако ја совлада Севилја со 4:3 во неверојатен натпревар со многу голови.

Риоха во седмата минута донесе водство за домаќинот, но израмни Абкар во 15.минута. Пресврт направи Ерик Ламела, но Рубен Дуарте израмни на 2:2 пред одморот.

Во вториот дел, Кике Гарсија постигна два гола за Алавес и зголеми на 4:2, а конечниот резултат го постави Рафа Мир во судиското продолжение од мечот.Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK