Украинците се степале по поразот од Романија

47930237-7c5c-4192-a42b-2a607b963b51.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУкраина доживеа тежок пораз на стартот на Европското првенство. Украинците влегоа како благи фаворити во дуелот со Романија, но теренот го напуштија со наведнати глави. Романците славеа победа 3:0.

Голманот на Реал, кој зад себе има одлична сезона, Андреј Лунин е најголемиот виновник за поразот. По неговата грешка Станчу постигна спектакуларен гол, а лошо реагираше и кога Марин испрати прецизна топка во неговиот гол.

Вдечкиот медиум во Германија „Билд“, откри дека по натпреварот настанал вистински хаос во соблекувалната.

Репрезентативците најпдвин не му дозволиле на селекторот Ребров да влезе во солекувалната, со образложение дека ќе одржат состанок.

Сосоатнокот го свикале Зинченко и Лунин. Токму на Лунин му се нафрлиле соиграчите, па вербалниот конфлит ескалилар во физичка пресметка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK