–>

Украина остана без Јармоленко за дуелот против Македонија во Прага

Украина-остана-без-Јармоленко-за-дуелот-против-Македонија-во-Прага.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалската репрезентација на Украина е следниот ривал на Македонија во квалификациите за ЕВРО 2024, и ќе биде ослабена за дуелот во Прага на 14.октомври. Селекторот Сергеј Ребров нема да може да смета на искусниот офанзивец Андриј Јармоленко.

Тој поради повреда го откажа својот настап на претстојниот меч.

Сергеј Ребров на негово место го повика Назариј Русин, 24-годишен напаѓач кој е член на Сандерленд. Тој минатата сезона беше во тимот на Зорја, од каде се пресели во англискиот тим.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK