Тони Крос повторно е репрезентативец на Германија

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТони Крос по три и пол години се враќа во германската репрезентација!

„Луѓе, кратко и безболн: Во март повторно ќе играм за Германија“.

Зошто?

Затоа што селекторот ме повика, затоа што сум подготвен за тоа и затоа што сум сигурен дека овој тим може да направи многу повеќе на Европското првенство отколку што мислат повеќето“, напиша Крос на Инстаграм.

Крос последен пат играше за Германија на Европското првенство во 2020 година кога Англичаните победија со 2:0.

Тоа беше на 29 јуни, а три дена подоцна Крос објави дека се повлекува од репрезентацијата.

Германија во март ќе одигра два пријателски натпревари, првиот против Франција на гости на 23 март, а вториот како домаќин против Холандија на 26 март.

View this post on Instagram

A post shared by Toni Kroos (@toni.kr8s)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK