–>

Тодороски се пресели во Залаегерсег

Тодороски-се-пресели-во-Залаегерсег.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Повремениот македонски репрезентативец Тодор Тодороски кариерата ќе ја продолжи во Унгарија. Тодорски договори соработка со Залаегерсег. Претходно, во овој клуб настапуваа и Никола Серафимов и Даниел Миловановиќ.

Тодороски ги мина лекарските прегледи и потпиша договор, по што беше и претставен како ново засилување. Во Залаегерсег соиграч ќе му биде сонародникот Даниел Миловановиќ.

Тодороски освен во Македонија има настапувано во Хрватска, Србија, Словачка и Азербејџан.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK