–>

Тешка повреда на Дани Олмо

Тешка-повреда-на-Дани-Олмо.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерот на Лајпциг, Дани Олмо, се повреди во победата на Лајпциг над Келн (6:0) и веројатно се соочува со подолга пауза.

Шпанецот неодамна се врати по повеќе од еден месец пауза против Дармштад, а против Црвена звезда успеа да постигне гол откако во Лигата на шампионите.

Против Келн, Олмо како резерва влезе во игра во 63. минута, но мораше да го напушти теренот седум минути подцна.

Повредата на шпанскиот репрезентативец ја потврди тренерот на Лајпциг, Марко Роуз.

„Победата на Дани го засени нашиот добар настап против Келн, па не сум толку еуфоричен поради тоа. Мислам дека ќе бидеме без него неколку недели. Снимките точно ќе покажат што е скршено во пределот на рамото. Жал ми е што повторно нема да можам да сметам на него. Тој е толку важен за клубот и како играч и како личност“, изјави Розе по натпреварот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK