Специјален гостин на тренингот на Српската кошаркарската репрезентација

treningg.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКошаркарскиот великан Владе Дивац беше специјален гостин на затворениот тренинг на кошаркарската репрезентација на Србија на подготовките во Стара Пазова соседна Србија.

Кошаркарската репрезентација на Србија е во почетна фаза од подготовките за Олимписките игри во Париз 2024.

Како што се наведува во соопштението на КСС, Дивац на кошаркарите им посакал добро здравје како предуслов за успех.

„Анегдотата што Владе ја раскажа за тренингот со тренерот Пешиќ ќе остане меѓу ѕидовите на тренинг салата“?!

Дивац го освои светското злато со тренерот Пешиќ во 2002 година во Индијанаполис.

Што се однесува до Олимписките игри, тој освои сребро во Сеул во 1988 година и во Атланта во 1996 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK