Сити му нуди нов договор на Де Брујне

126204.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧелниците Манчестер сити планира да му понуди продолжување на договорот на белгискиот фудбалски репрезентативец Кевин де Брујне до јуни 2026 година, пренесуваат британските медиуми.

Де Брујне (32) има договор со Манчестер сити до 30 јуни 2025 година.

Некои британски медиуми неодамна објавија дека челниците на „Граѓаните“ би можеле да го продат белгискиот фудбалер на крајот на сезоната, а интерес за Брујне покажаа клубови од МЛС лигата и Саудиска Арабија.

Сепак, британски „Мирор“, пренесува дека Де Брујне не е подготвен да го напушти Манчестер сити, смета дека на 32-годишна возрат се уште е подготвен да игра на највисоко ниво.

Де Брујне пристигна во Манчестер во 2015 година од Волфсбург за 75 милиони евра.

Белгискиот репрезентативец сезонава имаше проблеми со повредите, поради што за Манчестер сити одигра само 26 натпревари во сите натпреварувања и постигна шест гола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK