Сити му нуди на Фоден 375.000 фунти неделно

1712177975-1006611735.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧелниците на Манчестер сити подготвиле нов договор за играчот на сезоната во Премиер лигата, Фил Фоден.

24-годишниот Фоден има договор со Манчестер Сити до јуни 2027 година и моментално заработува 200.000 фунти неделно.

Челниците на Манчестер сити планираат да му понудат нов шест годишен договор, според кој Фоден би имал неделна плата од 375.000 фунти. Договорот треба да биде потпишан по Европското првенство во Германија.

Фоден минатата сезона одигра 52 натпревари за Манчестер сити во сите натпреварувања и постигна 27 гола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK