Симонс потпиша со ПСЖ и отиде на позајмица во Лајпциг

havi_simons_35435534
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Играчот од средниот ред на ПСВ, Хави Симонс, потпиша договор со ПСЖ, соопшти прес-службата на парискиот клуб.Договорот на 20-годишниот Холанѓанец е до јуни 2027 година. Според порталот „Transfermarkt“, трансферот изнесува шест милиони евра.

Се дознава дека Симонс сезоната 2023/24 ќе ја помине во Лајпциг на позајмица.

Во сезоната 2022/23, играчот од средниот ред одигра 48 настапи за ПСВ, постигнувајќи 22 гола и 12 асистенции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK