Шералдо Бекер е нов играч на Реал Сосиедад

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешниот напаѓач на Унион Берлин, Шералдо Бекер го реализираше трансферот во Реал Сосиедад, потврдија клубовите. Сосиедад плати три милиони евра за овој трансфер.

Причина за нешто поповолното купување на шпанскиот клуб е фактот што на Бекер договорот му истекуваше на крајот од сезоната, па тој беше продаден далеку под пазарната вредност.

Бекер е рекордер на берлинскиот клуб по вкупен број на голови и асистенции во Бундеслигата, на 37 натпревари постигна 18 гола и забележа 19 асистенции.

Во текот на кариерата играше и за АДО Ден Хаг и Зволе, а кариерата ја започна во младинската школа на Ајакс.

Бекер ќе го носи бројот 11 во Сосиедад.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK