Роналдо: Жалам што не дојдов порано во Ал Наср

Роналдо-Жалам-што-не-дојдов-порано-во-Ал-Наср.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПортугалецот Кристијано Роналдо изјави дека жали што не дошол порано во Саудиска Арабија.

Роналдо на крајот на минатата година се пресели од Манчестер јунајтед во Ал Наср и досега има постигнато 40 голови.

Последен пат беше прецизен на четвртфиналниот натпревар од Купот на Саудиска Арабија против Ал Шабаб.

„Многу сум среќен што играм за Ал Наср и се радувам што ќе продолжам да играм за овој голем клуб. Навистина ми е жал што не дојдов порано, но сега сум тука и ќе се обидам да му помогнам на тимот да постигне успех“, изјави Роналдо.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK