Роналдињо влегува во турското реално шоу

Роналдињо-влегува-во-турското-реално-шоу.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛегендарниот Бразилец Роналдињо (43) според многумина е можеби најатрактивниот фудбалер кој некогаш стапнал на теренот, а својот врв го доживеа во Барселона, со која ги освои сите најголеми тимски и индивидуални награди и играше на највисоко ниво неколку сезони.

Роналдињо додека беше активен фудбалер често беше присутен во жолтиот печат. Откако се пензионираше заврши во затвор во Парагвај поради фалсификуван пасош.

За да го финансира својот животен стил учествувал во секакви проекти, а сега ќе стане привремен дел од турската верзија на популарното реално шоу „Преживеан“.

Водителот на емисијата ги собра учесниците на шоуто и најави дека наскоро ќе им се придружи фудбалска ѕвезда и ги замоли да погодат за кого станува збор.

Секако, наведоа турски фудбалери како Емре Белезоглу, а потоа водителот Ацун Иликали ги шокираше сите кога откри дека се работи за легендарен Бразилец.

Роналдињо треба да игра тенис со нога со конкурентите, но останува да се види дали тој навистина ќе го исполни тој договор.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK