Родриго (не)свесно си направи проблеми пред финалето со Борусија

WCSUWIM2S2PXXNRPWKVXKJQAOE.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK(Не)свесно, Бразилецот Родриго, ден пред финалето на Лигата на шампионите, „крена прашина“ со изјвата дека Манчестер сити е најдобар тим во овој момент во светот.

Родриго во интервју за „GQ Hype“, изјави дека Реал во четвртфиналето биле подобри од најдобриот тим во светот, Манчестер сити. Многумина се прашуваат дали со оваа изјава Родриго го најави заминување и покрај тоа што има договор до јуни 2028 година.

„Искрено, знаевме дека се подобри. За мене тие се најдобриот тим во светот, мислам дека најтешкиот ривал помина, но тоа не значи дека лесно ќе го добиеме финалето. Беше многу тешко со Баерн во полуфиналето, ќе биде многу тешко со Борусија. Велат Реал никогаш не губи финале, се надевам дека повторно ќе биде така“, изјави Родриго.

Анализирајќи ги изјавите на Родриго, „Марка“, во текстот под наслов „Манчестер сити и Гвардиола го искушуваат Родриго“, во кој се наведува дека челниците на Сити и нивниот треер, Пап Гвардиола внимателно ќе ја следат ситуацијата со Бразилецот.

Реал, утре на Вембли во Лондон, ќе се бори за европската титула со Борусија Дортмунд.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK