Родри: За разлика од Арсенал ние имаме победнички менталитет

skysports-rodri-man-city_6560426.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМанчестер сити вчера ја одбрани титулата во Премиер лигата. Избраниците на Пеп Гвардиола во последното коло влегоа со два бода предност пред Арсенал, а на натпреварот против Вест Хем потврдија дека се најдобри во Англија.

За менаџерот Пеп Гвардиола тоа беше шеста шампионска титула на клупата на англискиот клуб. Сити заврши со два бода повеќе од второпласираниот Арсенал.

Шпанецот Родри беше еден од клучните играчи во тимот на Гвардиола, а по освојувањето на титулата ја објасни разликата помеѓу Сити и Арсенал.

„Кога Арсенал дојде на „Етихад“, почувствував дека тие момци не сакаат да победуваат. Тие сакаа да одиграат нерешено, ние го немаме тој менталитет“.

Родри, вчера против Вест Хем го постигна третиот гол за Манчестер сити.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK