Познати се комплетните тимови за Ол стар натпреварот

Познати-се-комплетните-тимови-за-Ол-стар-натпреварот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Тренерите на сите тимови во НБА лигата ги одбраа резервите за Ол стар натпреварот.

Резерви Западна конференција: Девин Букер (Феник) , Стеф Кари (Голден стејт Вориорс), Ентони Дејвис ЛА Лејкерс), Ентони Едвардс (Минесота), Пол Џорџ (ЛА Клиперс), Кави Леонард (ЛА Клиперс) и Карл Ентони Таунс (МИнесота).

Резерви Источна конференција: Бам Адебајо (Мајами), Паоло Банкеро (Орландо), Џејлен Брансон (Њујорк), Џејлен Браун (Бостон), Донован Мичел (Кливленд), Тајрис Макси (Филаделфија) и Џулиус Рендл (Њујорк).

Ол стар натпреварот ќе се одигра на 18 февруари во Индијанаполис.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK