Поттик за српските олимпијци, награда од 200.000 евра за златен медал

Поттик-за-српските-олимпијци-награда-од-200000-евра-за-златен.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПретседателот на Србија Александар Вучиќ најави дека српските олимпијци кои ќе бидат успешни во Париз ќе бидат богато наградени.е Вучиќ во утринската програма на ТВ Пинк.

„Ќе имаме посебна седница на која ќе се занимаваме со Олимпијадата во Париз. Ќе дадеме дополнителни пари и дополнителни стимулации, златниот медал ќе биде награден со 200.000 евра“, рече српскиот претседател.

„Да инвестираме пари за нашите стрелци, одбојкари, ватерполисти, секој што оди. Ние поставивме високи цели“, додаде тој.

Вучиќ најави и дека Белград ќе се пријави за организација на фајналфор.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK