Покетино: Луѓето треба да разберат дека градиме нов Челзи

769282244.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧелзи сезонава игра со многу осцилации, тимот не блеска во Премиер лигата, но сезонава добро игра во куповите.

Со оваа констатација се согласува и тренерот на тимот, Маурисио Покетино.

Сезонава Челзи играше во финалето на Лига купот кое го загуби од Ливерпул, а дојде и до полуфиналето на ФА Купот.

Таму на „Вембли“ го очекува спектакл против Манчестер Сити.

Покетино истакна дека Челзи се уште е во реконструкција и дека сите треба повеќе да уживаат и веруваат во она што се случува на „Стемфорд Бриџ“.

„Луѓето треба да разберат дека градиме нов Челзи. Нов изглед, тука сме само девет месеци. А веќе двапати одиме на „Вембли“ во две натпреварувања. Треба да уживаме и да веруваме повеќе“, рече Покетино. .

Челзи ќе има тешка задача за да го освои трофејот во ФА Купот. „Сините3, во полуфиналето ќе се сретнат со Манчестер сити.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK