Погледнете како јутјубер нокаутираше професионален боксер

Погледнете-како-јутјубер-нокаутираше-професионален-боксер.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЏејк Пол, инфлуенсер и неодамна боксер, го постигна првиот голем успех во својата борбена кариера. За прв пат победи професионален боксер. Неговото име е Андре Аугуст, има 35 години и има учинок од десет победи и еден пораз во кариерата. Пол го победи Аугусто со нокаут во првата рунда.

Тоа е негова осма победа во кариерата, во која има и еден пораз. Томи Фјури, внукот на многу попознатиот и поуспешен Тајсон Фјури, во последната борба со одлука го победи Пол. Меѓу другите, Џејк Пол се борел и ги победил ММА борците Нејт Дијаз, Тајрон Вудли, Бен Аскрен и Андерсон Силва.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK