–>

По натпреварот Наполи – Милан, пронајдено безживотно тело на навивач – се обидел да влезе без билет

По-натпреварот-Наполи-–-Милан-пронајдено-безживотно-тело-на-навивач.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБезживотно тело на 42-годишен маж е пронајдено околу стадионот „Диего Армандо Марадона“, ден по натпреварот меѓу Наполи и Милан, објавија локалните медиуми.

Маж јужно од Неапол бил пронајден на паркингот веднаш до делот за гостински навивачи.

Според полицијата, тој најверојатно се обидел да влезе на натпреварот без билет и паднал од височина од 20 метри.

Деталите наводно ги открил неговиот пријател, кој исто така се обидел да се прикраде на стадионот и се откажал кога греда им се испречила на патот.

Телото било пронајдено два часа по полноќ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK