ПАО ги распродаде сезонските билети

240507233914_nan-panathinaikos-1280x728-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКошаркарите на Панатинаикос се вратија во врвот на Евролигата. Зелените, минатото лето доживеаја целосен ремонт откако клубот имаше неколку разочарувачки сезона во Евролигата.

ПАО, под водство на Ергин Атаман, успеа да избори пласман на завршниот турнир во Берлина. За пласман во финалето ќе играат на 24 мај против Фенербахче.

Избраниците на турскиот стручњак во борбата за финалето ќе играат против Фенербахче.

Во исчекување на завршниот турнир во Евролигата, од Грција стигнуваат информации дека ПАО ги распродаде сите сезонски билети за сезоната 2024/2025 за помалку од 24 часа.

Според информациите, продадени се 11.200 сезонски билети колку што е капацитетот на ОАКА арената.

View this post on Instagram

A post shared by Eurohoops.net (@eurohoops_official)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK