Новак Ѓоковиќ почна да тренира по операцијата на коленото

novak-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСрпскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска соопшти дека почнал да тренира по операцијата на коленото.

Ѓоковиќ на социјалните мрежи објави видео од теретана каде се гледа како работи на зајакнување на коленото, со опис „напредок“.

Српскиот тенисер поради повреда на коленото мораше да му го предаде четвртфиналниот меч на Ролан Гарос на Каспер Руд, а само ден подоцна замина на операција на менискусот на коленото во Париз.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK