–>

Недиаје најскапото засилување во историјата на Црвена звезда

Недиаје-најскапото-засилување-во-историјата-на-Црвена-звезда.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Црвена звезда го донесе најскапото засилување во клупската историја. Во наредните 24 часа нов играч на српскиот шампион ќе стане Шериф Ндиаје.

Сенегалецот во Белград ќе пристигне од турскиот прволигаш Адана. Црвена звезда за Ндиаје ќе плати 4.000.000 евра, а доколку ги исполни клаузулите во договорот, Адана може да заработи уште 1.000.000 евра.

Црвена звезда нема веднаш да ги уплати сите пари, туку клубовите договорија ипслатата да биде во четири годишни рати.

Црвена звезда сезонава ќе се натпреварува во Лигата на шампионите против Манчестер сити, Лајпциг и Јанг Бојс. Првиот натпревар ќе го одигра во Манчестер на 19.септември.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK