Модриќ: Фудбалот понекогаш е суров

12324445.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКапитенот на Хрватска, Лука Модриќ во солзи го дочека крајот на натпреварот против Италија (1:1). Закањи во 98.минута изедначи и ја однесе Италија во осминафиналето, додека Хрватите се пред елиминција од ЕП.

„Не знам што да ви кажам. Фудбалот понекогаш е суров. Што е, е тука. Не заслуживме да примиме ваков гол. Не знам каде судијата најде осум минути за надоплнување. Ако мора да паднеш, треба да паднеш како ние денес Не е утеха, но фудбалот е суров“, низ солзи изјави Модриќ.

„Жал ни е што не победивме за пласман во вториот круг. Теоретски можеме да поминеме, но работите никогаш не ни се поклопиле. Минатиот натпревар во 95. минута, сега во 98. минута… Се покажа дека фудбалот е суров, ќе видиме дали е време да се збогуваме, сега не е време за тие приказни“, изјави Мориќ за ХРТ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK