–>

Минимален пораз на Рајо Ваљекано против Бетис

Минимален-пораз-на-Рајо-Ваљекано-против-Бетис.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Рајо Ваљекано по двете стартни победи, го забележа и вториот пораз. По дебаклот од Атлетико Мадрид во минатото коло, Рајо Ваљекано доживеа минимален пораз на гостувањето кај Бетис.

Екипата од Мадрид на чии гол беше Столе Димитиревски пружи добар отпор но не успа да го избегне поразот.

Натпреварот во кој доминираше екс фудбалерот на Реал, иско, го реши Бразилецот Вилијан Жозе со гол од слободен удар во 53.минута.

По четири рунди во Ла Лига Бетис има седум, а Рајо Ваљекано шест бода.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK