Лукаку го одигра најлошиот натпревар во досегашниот тек на ЕП

12306590.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРепрезентацијата на Словачак го приреди најголемото изненадување во досегашниот тек од Европското првенство. Словаците, вечра, во Е групата ја победија Белгија со 1:0.

Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Иван Шранц во седмата минута.

Апсолутен трагичар на натпреварот беше Ромелу Лукаку. ВАР му поништи два гола и плус не реализираше три големи шанси. Тој доби најслаба оценка од сите актери на теренот. „Софаскор“ му додели шестка, бидејќи порај нереализираните шанси, загубил пет дуели, а имал само 27 допири со топката и само еднаш добил дуел со противничките дефанзивци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK