Легендарниот Шекил О’Нил доаѓа во Хрватска: Ќе настапи на фестивалот „Форестленд“

Легендарниот-Шекил-ОНил-доаѓа-во-Хрватска-Ќе-настапи-на-фестивалот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНБА легендата Шекил О’Нил, кој настапува под името диџеј Дизел, по минатогодишниот настап во Крк се враќа во Хрватска. Тој ќе настапи на фестивалот „Форстленд“ кој се одржува од 19 до 21 јули во Мали Михаљевац.

Четирикратниот победник на НБА лигата постигна голем успех и на музичкото поле.

Со музика се занимава од својата 14-та година, а неговиот деби албум продаден во милион примероци, што потоа го донесе на 25-то место на листата на Билборд 100.

Интересна е забелешката дека О’Нил е единствениот спортист во историјата со платинест албум.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK