Лазаров го објави спискот за баражот со Фарски Острови

11212211.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФото/ macedoniahandball.com.mk

Селекторот на на Македнија, Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари за бараж натпреварите со Фарски Острови, за пласман на Светското првенство, кое во јануари наредната година ќе се одржи во Хрватска, Данска и Норвешка.

На спиското на селекторот има само тројца интернационалци (Никола Митревски, Филип Талески и Никола Костески), сите останати настапуваат во домашното првенство.

Собирот на репрезентацијата е закажан за 3 мај во Скопје. Првиот натпревар, Македонија ќе го одигра на гостински терен на 8 мај со почеток во 20:00 часот , а ревашот е четири дена подоцна во Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK