Лапорта одбил 60 милиони евра за Рафиња

632c2d5d02b712cd7238bae64f898801.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРафиња, Бразилецот од Барселона, привлекува големо внимание од бројни европски клубови.

Бразилецот конечно е стандарден во тимот на Чави, игра добро во последно време, постигна два од трите гола на гостувањето кај ПСЖ во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите.

Како што пренесува каталонскиот весник „Спорт“, челниците на Барселона во последните денови ја одбиле понуда на неименуван клуб од Премиер лигата.

Клубот понудил 60 милиони евра, но Џоан Лапорта не сакал да разгледува понуди помали од 80 милиони евра.

Од Англија се верува дека најмногу се заинтересирани Манчестер јунајтед и Челзи.

Оваа сезона Рафиња за Барселона постигна вкупно осум гола на 30 натпревари во сите натпреварувања.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK