Крај на сагата, Хезоња останува во Реал

b0fb160b-hezonja-real-olympiacos.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКапитенот на кошаркарската репрезентација на Хрватска, Марио Хезоња останува член на Реал Мадрид.

Главна вест на водечкиот шпански спортски медиуми „Марка“, среде Европското првенство во фудбал етрансферот на Хезоња. Според овој извор тој решил да го продолжи договорот со Реал Мадрид.

Тоа значи дека сагата конечно заврши и дека Хезоња нема да ги засили Барселона, Панатинаикос или Партизан и нема да се обиде повторно во НБА лигата.

На Барселона не и се допадна неговото однесување, односно неговите изјави по освојувањето на шампионската титула во Шпанија, поради што „клупските челници го искинале договорот со Хезоња.

Како и да е, хрватскиот репрезентативец сакаше се да реши пред почетокот на квалификациите за Олимписките игри и успеа во тоа.

Што се однесува до Барселона, тие го решија горливиот проблем со ангажманот на капитенот на Партизан, Кевин Пантер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK