–>

Јуниорите на Вардар победници на кошаркарскиот „фајнал фор“

kosharka
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Екипата на Вардар го победи Водно Санс со 85:77 во финалето на завршниот турнир од кошаркарското првенство за играчи до 18 години.

На натпреварот одигран синоќа во малата сала на СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, најефикасни во победничкиот тим беа Павел Иванов со 20 и Никола Поповиќ со 19 поени.

Кај Водно Санс се истакнаа Коста Кириловски и Никола Јаничиќ со по 17 поени.

Во натпреварот за 3. место, Работнички го победи Феникс со 77:65.

За најкорисен играч (МВП) на турнирот е прогласен Павел Иванов.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK