Капитенот на Реал се сели во Саудиска Арабија

012735534003.file_.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНачо Фернандез (34) по 23 години го напушта Реал, кариерата че ја продолжи во Ал Кадсија.

Фабрицио Романо објави дека поранешниот капитен на Реал веќе ги поминал лекарските прегледи и ќе потпише договор за саудискиот клуб на две години.

Начо пристигнал во Реал во 2001 година од АД Комплутенсе на 11-годишна возраст. Како сениор со Реал ги освои сите значајни клупски трофеи, шест пати ја освои Лигата на шампионите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK