Јавно се извини поради поразот од Новак Ѓоковиќ – Французионот го анализираше мечот

poraz.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФранцузинот Корентин Муте јавно им се извини на сите за поразот од Новак Ѓоковиќ во второто коло на Мастерсот во Рим со 2:0 (6:3, 6:1).

„Се извинувам за мојот настап вечерва. Посакувам да можев себеси и нему да му дадам подобра битка, но не го направив тоа. Ништо освен почит кон Новак, се разбира, за сето она што го постигна и она што го прави за играчите и тенисот. Ќе се обидам повторно да добијам шанса да играм против него“, напиша Муте.

Ѓоковиќ по дуелот се најде среде инцидент, кога шише го погоди во глава.

Новак потоа објави дека се работело за несреќен случај и дека се чувствува добро.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK