–>

Ја видовте ли кацигата на Хамилтон за Сузука?

Ја-видовте-ли-кацигата-на-Хамилтон-за-Сузука.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСедумкратниот светски шампион Луис Хамилтон можеби не доминира како порано во Формула 1, но за Јапонското ГП овој викенд дефинитивно ќе ја има „најкул“ кацигата меѓу 20-те Ф1 возачи во Сузука.

ФИА во 2020, конечно, го тргна ограничувањето на бројот на дизајни на кациги за возачите, и Хамилтон го искористи тоа за дизајн во соработка со јапонскиот илустратор Хаџиме Сорајама со уникатна флуоресцентна лента на центарот на кацигата, која се „пали“.

Навистина посебно.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK