И Манчестер јунајтед го сака Дани Олмо

r1237254_1296x729_16-9.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМанчестер jунајтед влезе во трката за потписот на шпанскиот репрезентативец Дани Олмо.

Неодамна на пријателскиот натпревар со Брзил во Мадрид постигна гол во меч кој заврши без победник (3:3).

Олмо, во јуни минатата година го продолжи договорот со Лајпциг до летото 2027 година, но тоа не значи дека ќе остане таму до крајот на договорот.

Во јуни ќе може да се активира откупната клаузула во висина од 60 милиони евра.

За него претходно беа заинтересирани Манчестер сити, Челзи, Тотенхем и Реал Мадрид, а од неодамна во трката влезе и Манчестер Јунајтед.

На „Олд Трафорд“ парите за трансферот ќе соберат од продажба на играчи кои веќе немаат место во тимот. Прашање е дали Олмо ќе ги избере „црвените ѓаволи“, бидејќи се уште не се сигурни дали ќе играат во Лигата на шампионите наредната сезона.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK