Хрватите останаа без важен играч пред клучниот меч на ЕП

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKХрватскиот репрезентативец Никола Влашиќ ќе го напушти таборот на репрезентацијата и ќе го пропушти остатокот од Европското првенство во Германија. Фудбалскиот сојуз на Хрватска објави дека Влашиќ го повредил мускулот.

„Влашиќ се повреди на тренингот и во договор и лекарот, донесовме одлука Никола да го напушти репрезентативниот табор бидејќи повредата не му дозволува да конкурира за натпреварите за време на ЕУРО“, се вели во официјалното соопштение на ХНС.

Хрватска на премиерата на ЕП беше убедливо поразена од Шпанија со 3:0, а во следното коло игра против Албанија, веројатно најважниот меч во борбата за место во нокаут фазата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK