Халанд: Мојот спортски херој е Ѓоковиќ

Халанд-Мојот-спортски-херој-е-Ѓоковиќ.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНапаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд откри дека негов омилен спортист е Новак Ѓоковиќ.

Норвежанецот во еден подкаст изјави дека неговиот спортски херој е првиот играч во светот и освојувач на 24. Грен слем титула.

Потоа објасни зошто изборот паднал на Србинот.

„Го сакам Ѓоковиќ. Мислам дека е добар. Тој е уникатен и тоа што го постигна е неверојатно. Дојде од никаде од својата земја. Јас го избрав Ѓоковиќ”, изјави Халанд.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK