Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Австралија Опен и напиша на камерата „Бог се јави“

Ѓоковиќ-се-пласираше-во-осминафиналето-на-Австралија-Опен-и-напиша.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Австралија Опен победувајќи го Томас Мартин Ечевери со 3:0 во сетови.

Воедно, ова е најубедливата победа на Новак на турнирот досега, која ја прослави на крајот.

Дополнително, откако даде изјава на теренот, Новак се потпиша на камерата и остави моќна порака до сите православни верници.

„Бог се јави“, напиша Новак на кирилица покрај својот потпис.

Инаку, ова е традиционална честитка за Богојавление, големиот христијански празник кој се празнува денеска.

Во следното коло на турнирот во Мелбурн, Новак ќе игра против победникот од мечот Манарино-Шелтон.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK