–>

Газета дело спорт: Менаџерот на Елмаз му се заканил на газдата на Наполи

Nap-Rom-103-1-scaled-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Елиф Елмаз нема да го продолжи договорот со Наполи, наводно му се заканил менаџерот Фали Рамадани на претседателот на клубот, Аурелио Де Лаурентис.

Македонскиот репрезентативец има договор со Наполи до 30. јуни 2025 година.

„Газета дело спорт“, објави дека Рамадани бил лут кога разбрал дека Де Лаурентис одбил да го пордаде Елмаз во Лајпциг.

Пред десетина дена во Наполи пристигнала понудата од Лајпциг за Елмаз „тешка“ 30.000.000 евра. Де Лаурентис без размислување ја одбил. Истото го направил и со понудаа на неименуван клуб од Премиер лигата.

„Се чини дека Лајпциг беше подготвен да понуди околу 30 милиони, но доби остро „не“од Неапол. Ова го налути моќниот македонски агент кој ќе се закани дека Елмаз нема да го продолжи договорот што истекува во 2025 година“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK