Галтие не го оправдува исвиркувањето на Меси од страна на навивачите на ПСЖ

mesi_34535534
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 – Тренерот на ПСЖ, Кристоф Галтие, зборуваше за реакцијата на навивачите на тимот кон напаѓачот Лионел Меси на натпреварот од 35. коло на Лига 1 против Ајачио (5:0).

 

Пред почетокот на натпреварот, официјалниот спикер на стадионот ги објави составите, каде навивачите на парижаните почнаа да свиркаат откако се огласи името на Аргентинецот.

 

– Имаше свирежи. Но, многу брзо, поголемиот дел од стадионот се погрижија да ги замолчат за да му дадат поддршка на Меси. Тој остана фокусиран со желба да ја зачини играта и да создава шанси. Тој се навикна на тоа, бидејќи во кариерата влезе во тешки ситуации, изјави Галтие.

 

ПСЖ е на врвот на табелата во Лига 1 со 81 бод од 35 натпревари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK