–>

Медиуми: Австралиецот Постекоглу нов тренер на Тотенхем

tottenham
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Премиерлигашот Тотенхем за долгорочно решение на тренерското место ќе го ангажира Ангелос Постекоглу од шкотски Селтик, јавија денеска британските медиуми.

Според истите извори, австралискиот фудбалски стратег со грчко потекло, се согласил да потпише двегодишен договор со Тотенхем, каде ќе се пресели откако минатата сезона ја освои тројната круна во шкотскиот фудбал.

Постекоглу (57) седна на клупата на Селтик во 2021 година, а претходно беше тренер на јапонскиот прволигаш Јокохама.

Тотенхем ја заврши сезоната во Премиер лигата на осмото место.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK