Гундоган: Сакам да ја вратам Барса на врвот во Европа

gundogan
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона го промовира новиот свој играч, Илкај Гундоган.Тој на презентацијата зборуваше за амбициите во новата средина.

– Сакам да ја вратам Барса на врвот во Европа. Можноста да се приклучите на овој тим е извор на гордост и чест. Лигата на шампионите е магичен, многу посебен турнир. Има многу тенка линија помеѓу испаѓање и напредување, но нашиот тим е способен да се бори и да се обиде да стигне што подалеку. Се обидував неколку години да ја освојам Лигата на шампионите во Манчестер сити. Пред неколку месеци, конечно сфатив како треба. Се надевам дека ова искуство ќе ми овозможи да и помогнам на Барселона во походот кон европскиот трон, рече Гундоган.

Освен во Сити, Гундоган има настапувано и за Борусија Дортмунд, Нирнберг и Бохум.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK