Флик во понеделник ќе биде промовиран во нов тренер на Барселона

112233-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧави Ернандез во недела последен пат во Севилја ќе ја води Барселона, по што и официјално ќе добие отказ. Барселона во понеделник ќе го претстави новиот тренер, Ханси Флик.

Информацијата дека Чеви ќе добие отказ и дека Флик ќе биде неговиот наследник ја пренесоа најдобрите трансфер-инсајдери Жерар Ромеро, Фабрицио Романо, Гилем Балагу и Флоријан Плетенберг.

Според нив, Германецот со Барселона ќе потпише двегодишен договор, но по принцип 1+1.

Поточно останувањето на Флик на клупата во втората сезона 2025/26 ќе зависи од резултатите во неговата прва сезона.

Во исто време, Флик ги прифати сите услови на Барса, но побарал да го донесе целиот свој тренерски штаб.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK