Еурофарм Пелистер се засили со пивот од Полска

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер објави дека постигнал договоро со Полјакот, Матеуж Пиеховски. Кружниот напаѓач е второ засилување за македонскиот шампион, откако претходно во клубот пристигна Дејан Манасков.Пиеховски (28) е висок 210 сантиметри, тој кариерата ја започнал во Висла, а настапувал и за шпански Адемар Леон, руски Виктор Ставропол, германски Емшдетен и турски Бешикташ.

Пиеховски е повремен репрезентативец на Полска, а низ кариерата настапувал и во сите натпреварувања на ЕХФ.

Полјакот потпиша 18-месечен договор и официјално ќе биде претставен следната недела.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK