Ендика немал срцев удар, може повторно да игра

g-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕван Ендика колабираше на теренот на Фриули, но не беше ништо сериозно, па му беше дозволено да се врати на теренот.

Најпрво се чинеше дека играчот на репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска има проблеми со срцето. Сепак, тоа не беше така, а тренерот Даниеле де Роси откри дека се работи за белите дробови.

– Тешко е да се справиме со моменталната белодробна инсуфициенција. За среќа, се се заврши добро. Нема проблем со срцето – од тоа првично се плашевме – изјави Де Роси.

Ендика бил пуштен од болница и можел да се врати на терен. Самиот натпревар помеѓу Удинезе и Рома беше прекинат  во 70. минута при резултат 1:1.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK