Егото на големиот Роналдо

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Португалија очекувано ја помина својата група како првопласирана, доминираше во сите три одиграни натпревари, па дури и успеа да ги одмори најважните играчи пред втората фаза.Сепак, нешто сè уште не е јасно

Против Чесите победата беше остварена со голем број на прекини, додека поразот од Грузија иако резултатски незначаен, донесе нервоза во португалските редови.

Тоа јасно го покажа Роналдо кога го шутна шишето при замената на крајот од третиот натпревар.

Со оглед на неговиот натпреварувачки дух, беше доволно да започнат приказни за неговото лошо влијание врз репрезентацијата полна со таленти.

Па оттука неговото присуство на теренот често се покажуваше како контрапродуктивно.

Затоа, успехот на Португалија може да зависи и од соработката на Роналдо со тимот, како што беше случајот со третиот гол против Турција, кога тој несебично играше со Фернандез.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK