–>

Де Хеа се враќа во Ла Лига?

Де-Хеа-се-враќа-во-Ла-Лига.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Давид де Хеа три месеци е брз клуб. Шпанскиот голман е слободен играч откако му истече договорот со Манчестер јунајтед. Во летниот преоден рок се поврзуваше со клубови во Европа и Саудиска Арабија, но сите тие преговори завршија неуспешно.

Шпанските медиуми, објавија дека интерес за 32. годишниот голман сега покажал Бетис.

Бетис има одредени финансиски проблеми, поради што сакаат да донесат голман за кого не мора да платат оштета.

Де Хеа одигра 545 натпревари за „црвените ѓаволи“, а беше член на генерацијата која последен пат беше шампион на Англија во 2013 година.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK