Даглас Луиз е пред трансфер во Јувентус

douglas-luiz-aston-villa-2023-1702576753-124010.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНовиот тренер на Јувентус, Тиаго Мота веднаш се фати за работа. Секако дека му е целта да состави тим со кој ќе може да ја нападне титулата во Серија А.

Прв на листата на желби е неговиот сонародник од Астон Вила, Даглас Луиз.

Од оваа перспектива прашање е само кога трансферот ќе биде реализиран. Според медиумите двете страни се многу блиску до договор.

Јувентус, нема доволно кеш, па ќе понуди пари и двајца фудбалери за Даглас Луиз. Во Бирмингем треба да се преселат Винстон Мекени и Семјуел Илинг, плус Астон Вила ќе добие и 20 милиони евра.

Во неодамна завршената сезона Луиз имаше учинок од 10 гола и асистенции на 53 натпревари во сите натпреварувања.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK