Челси се уште заработува од договорот на Азар со Реал

Eden-Hazard.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТрансферот на Еден Азар вреден 115 милиони евра е најлошиот во историјата на Реал Мадрид. Белгиецот по завршувањето на минатата сезона го напушти Реал, а пред седум месеци обајви крај на кариерата.

Азар во Реал дојде како еден од најдобрите фудбалери во светот, но повредите го спречија да ги оправда парите вложени во неговиот трансфер.

Интересно и покрај тоа што е во пензија Реал ќе треба да му плати на Челси пет милиони фунти.

Шпанските медиуми пишуваат дека од договорот на Азар во сила останале бонусите и клаузулите, а поради пласманот во финалето на Лигата на шампионите, Реал сега треба да му платат на Челзи пет милиони фунти и покрај тоа што Азар не беше ни член на овој тим.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK