Бохум направи чудо, избори опстанок во Бундес лигата

bf398938-3611-484b-8f8d-cfd1fb220a29_w960_r1.778_fpx42_fpy51.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Бохум направија чудо и обезбедија опстанок во Бундес лигата. Бохум во Диселдорф ја стигна предноста на Фортуна од три гола, а потоа во драматичната пенал серија обезбеди опстанок.

Блескаше во тимот на Бохум Штегер со две асистенции и еден гол. Најпрвин два пати, во 18. и 66.минута му асистираше на Хофамн, а потоа во 70.минута го постигна третот гол.

Во дополнителните 30 минути немаше голови. Во пенал серијата трагичар на Фортуна беше Учињо кој во седмата серија шутираше над голот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK